Krwiodawcy poznali się lepiej przy ognisku

Na co dzień ratują życie setkom osób i pomagają każdemu, kto się do nich zwróci. Wszystko dzięki dawcom i ich płynowi ustrojowemu, którego zamiennika do tej pory nie udało się wynaleźć, czyli krwi. Tym razem mieliśmy okazję poznać ich od nieco innej, prywatnej strony za sprawą spotkania integracyjnego pod postacią ogniska.

 

W sobotnie popołudnie na parkingu leśnym odbyło się ognisko inauguracyjne Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej „Górnik” przy KWB „Adamów”. Była to doskonała okazja do wspólnego biesiadowania, dobrej zabawy, wymiany poglądów, a także poznania się bliżej, bowiem liczba nowych członków stale wzrasta.

Chcemy, aby takie spotkania integracji rodziny, szczególnie członków Stowarzyszenia, były organizowane co jakiś czas-mówi Bogdan Owczarek, sekretarz Klubu.-Ma to na celu przybliżenie nas samych, chcemy, żeby to nasze spotkanie pozwoliło nam w przyszłości lepiej rozumieć się w naszym Klubie.

SHDK RP „Górnik” przy KWB Adamów ma już 55-letnią tradycję. Powstało 21 kwietnia 1961 roku z inicjatywy lekarza Ryszarda Wiśniewskiego i Aloizego Łojewskiego. To właśnie doktor Wiśniewski jako pierwszy wpadł na pomysł, aby członkowie spotykali się i poznawali, stali się wspólnotą, a nie tylko należeli do stowarzyszenia.

Najbliższa akcja oddawania krwi odbędzie się 28 października 2016 roku. Zostanie w części przeznaczona dla Pana Bogumiła Szczecińskiego na jego zabieg operacyjny w Łodzi. Zachęcamy do oddawania krwi i umożliwienia tym samym dostania szansy na drugie życie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja