Numer na każdym domu

Burmistrz Miasta Turek przypomina, że wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek umieszczenia na swoich budynkach numer nieruchomości.

Prawidłowe oznakowanie posesji numerem porządkowym ma istotne znaczenie dla usprawnienia działań wszystkich służb, dla których łatwość identyfikacji domów jest niezwykle ważna dla ratowania życia i zdrowia, a także zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Również listonosze szybciej trafiają do domów, które są dobrze oznaczone.
 

Tabliczka z numerem porządkowym nieruchomości powinna być zamieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. Obowiązek oznakowania budynku wynika z art. 47b ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne (tj. Dz. U. z 2016r. poz. 1629). Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem, zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń (Dz. U. z 2015 r. poz. 1094 ze zmianami).
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja