Tuliszków: Deszcz i słońce podczas biegów w Grzymiszewie

Około 200 osób wzięło wczoraj udział w V Biegu Grzymiszewskim o Statuetkę K.K. Baczyńskiego. Pierwszy bieg rozpoczął się w deszczu. Mimo to humory startujących były wyśmienite i wszyscy wspólnie bawili się wspaniale.

W niedzielę, 23 października wystartowali miłośnicy sportu. Po zakończeniu zgłoszeń odbyła się część oficjalna, podczas której organizatorzy zwrócili uwagę na jakże istotne hasło przyświecające imprezie- „Bliżej siebie- dalej od dopalaczy i narkotyków”. Przed pierwszym startem odbyła się rozgrzewka. Uczestnicy biegów wspólnie zatańczyli „belgijkę” i rozgrzali się ćwicząc wraz z Kamilem Więcławkiem.


Wreszcie przyszła pora na pierwszy bieg. Przed samym startem najmłodszych uczestników zabawy rozpadało się. Nie przeszkodziło to jednak małym bohaterom w walce o pierwsze miejsce.


Należy nadmienić, iż celem zorganizowanego przedsięwzięcia była szeroko pojęta promocja zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez wskazywanie zdrowego stylu życia, wskazywanie sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego, promowanie sportu rodzinnego oraz integracja środowiska lokalnego.


Organizatorami inicjatywy byli Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Grzymiszewie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuliszkowie oraz Rada Rodziców.


V Biegi Grzymiszewskie wyniki:

Kategoria I- Kl. I-III SP i młodsi
Dziewczęta:
1. Rosińska Aurelia
2. Wawrzyniak Amelia
3. Grzelak Anastazja
Chłopcy:
1. Patrzykąt Sebastian
2. Łuniewski Kacper
3. Kopczyński Filip


Kategoria II- kl. IV-VI SP
Dziewczęta:
1. Łuniewska Martyna
2. Maciaszek Nikola
3. Strzelecka Łucja
Chłopcy:
1. Wawrzyniak Kacper
2. Mielcarek Kamil
3. Kraska Jakub


Kategoria III- gimnazjaliści:
Dziewczęta:
1. Kordylewska Syntia
2. Derdzińska Weronika
3. Ścisła Weronika
Chłopcy:
1. Patrzykąt Kamil
2. Michalak Stanisław i Wojdak Mateusz
3. Pietrzak Michał


Kategoria IV- Kobiety i mężczyźni- dystans 3km
1. Siwek Weronika
2. Malesza Iwona
3. Jasak Natalia

1. Kowalczyk Dominik
2. Patrzykąt Robert
3. Druszcz Dawid
Kategoria V- Kobiety i mężczyźni- dystans 5km
1. Glimkowska Małgorzata
2. Darul Marta
3. Kluska Joanna

1. Patrzykąt Damian
2. Biskup Daniel
3. Kubka Michał

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymali statuetkę Baczyńskiego, a każdy, kto ukończył bieg otrzymał medal okolicznościowy. Wszyscy mieli zapewnione ciepłe napoje oraz poczęstunek, którzy przygotowany był głównie przez rodziców startujących uczniów.


Na uwagę zasługuje postawa dwójki reprezentantów Klubu Biegacza MARATON  Turku- Izabeli Cytrowskiej i Krzysztofa Bukowieckiego, którzy zgodnie z zasadą fair play, nie pozostawili jednego z biegaczy, który opadł z sił podczas biegu, i pomogli mu dotrzeć do mety.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja