Tragedia w Kaczkach. Wybuch ranił kilkanaście osób

Jedna ofiara śmiertelna i 15 osób poszkodowanych to wynik wybuchu, do którego doszło dzisiaj po godz. 10.00 w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Wcześniej dyrektor szkoły otrzymał informację, że w szkole podłożona jest bomba. Natychmiast zarządzono ewakuację uczniów z klas oraz uczestników konferencji, która właśnie odbywała się w szkolnej auli.

Przedpołudniowa akcja w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich to wyreżyserowany pokaz wspólnych działań służb ratunkowych- policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Jego celem było przećwiczenie najistotniejszych zachowań i procedur w przypadku, jeśli w budynku użyteczności publicznej o dużym skupisku osób dochodzi do zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.
Od rana w szkole zorganizowana została konferencja dotycząca bezpieczeństwa, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół, instytucji samorządowych i publicznych  Turku i gminy Turek.

Szkolenie miało na celu przybliżyć zasady zachowania bezpieczeństwa, przestrzegania przepisów oraz podstawy związane z ochroną przeciwpożarową. W trakcie konferencji Grzegorz Gibaszek dyrektor Wydziału Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Turku poinformował, że dyrektor szkoły otrzymał informacje o tym, że w szkole podłożona jest bomba. Uczestnicy konferencji oraz uczniowie znajdujący się w tym czasie na zajęciach lekcyjnych zostali ewakuowani na teren boiska sportowego.

W tym czasie na miejsce zadysponowano służby ratunkowe- cztery zastępy PSP w Turku oraz trzy jednostki z OSP w Przykonie, Kowalach Księżych i Kowalach Pańskich. Do pomieszczeń, w których rzekomo miała znajdować się bomba wezwano specjalistyczną grupę pirotechników z KPP w Turku. W trakcie przeszukiwania szkoły doszło do zdetonowania ładunku wybuchowego. Ranne zostały osoby znajdujące się w jednej z pracowni oraz nauczycielka. Natychmiast przystąpiono do akcji ratunkowej.

Nastąpiła ewakuacja rannych osób z terenu budynku do specjalnego miasteczka medycznego, które zostało zorganizowane na terenie boiska. Tam poszkodowanymi uczniami zajęli się pracownicy pogotowia ratunkowego. Łącznie w wyniku wybuchu rannych zostało 15 osób w tym kilka ciężko, do których konieczne było zadysponowanie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
W wyniku wybuchu jedna z osób zmarła - z wstępnych ustaleń policji była to osoba, która wniosła do budynku ładunek wybuchowy.

Cała akcja przebiegła sprawnie, a służby przećwiczyły wzajemną współpracę i zasady współdziałania.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja