Wojciech Rygiert o chaosie komunikacyjnym. Dlaczego autobusy jeżdżą przez rynek?

Po raz kolejny uwagę na temat komunikacji autobusowej, która funkcjonuje na terenie miasta podczas obrad sesji Rady Miejskiej interweniował radny Wojciech Rygiert. W jego ocenie w przewozach szczególnie dzieci i młodzieży panuje wielki chaos, nad którym starostwo nie ma kontroli. 

- Autobusy jeżdżą jak chcą, przejeżdżają przez rynek już. Kilkakrotnie widziałem autobusy, które jadą przez rynek, 3 Maja, wjeżdżają w Milewskiego i żeby było łatwiej wysadzają na tym przystanku elektrowni – mówił radny Rygiert i sugerował, że starosta powinien mieć wiedzę o trasach przejazdu autobusów, gdzie się zatrzymują oraz gdzie garażują w okresie postoju między kursami  – Myślę, że ta wiedza jest zaniedbana i nie ma instytucji kontrolującej przewoźników, które obsługują dowozy, dlatego autobusy i busy próbują się wcisnąć w każdą dziurę w mieście, aby ten okres międzykursowy przeczekać.

Radny pytał też dlaczego w tej kwestii władze nie mogą się dogadać między sobą, tym bardziej, że chodzi o 2,3- tysięczną grupę dojeżdżającej młodzieży. A w Turku przewozy te odbywają się w sposób, który zagraża bezpieczeństwu. Ponadto stwierdził, że niedouszne jest garażowanie autobusów na ul. Milewskiego. W ocenie radnego Wojciecha Rygierta autobus czekający na kurs powinien oczekiwać w miejscu do tego przeznaczonym, natomiast teraz postoje autobusów źle wpływają na wyjazdy z posesji GS, czy innych firm znajdujących się na Milewskiego, ograniczając widoczność.

Rygiert zasugerował, że burmistrz powinien zaangażować się w ten problem i na przykład spotkać z przewoźnikami.

- Przykro jest, że obok funkcjonuje wielki podmiot jak PKS i nie można się dogadać w żaden sposób. Skoro nie można było dogadać się z właścicielem to z tego, co jest mi wiadomo jest już syndyk i być może z nim będzie to możliwe, bo tam są miejsca garażowe – mówił Rygiert.

Ubolewał przy tym, że wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów idą do Konina lub Uniejowa na czym traci nasze miasto.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja