Kawęczyn: Narada sołtysów pod znakiem bezpieczeństwa i najbliższych inicjatyw

Podczas ostatniej narady sołtysów, która odbyła się w Kawęczynie poruszone zostały tematy bezpieczeństwa oraz podejmowanych przez sołectwa inicjatyw. Zgłaszano także problemy, z którymi borykają się mieszkańcy.

Najważniejsze bezpieczeństwo
Na spotkaniu pojawił się zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Turku Roman Pankowski, który przedstawił statystyki oraz ważne informacje dotyczące zdarzeń roku 2016. Poinformował o wypadkach i kolizjach drogowych. Jak powiedział - gmina Kawęczyn jest gminą bezpieczną. Nie odnotowuje się na tym terenie szczególnie dużej przestępczości.


-Nigdy nie narzekaliśmy na współpracę z policją. Współpraca ta leży w naszym wspólnym interesie- powiedział wójt Kawęczyna Jan Nowak.


Jednym z głównym problemów na terenie gminy jest handel obwoźny i związane z nim kradzieże. Oprócz tego coraz częściej zdarzają się piraci drogowi, którzy nie dostosowują prędkości do obowiązujących przepisów.


Sołtys Nowej Wsi Józef Frątczak poruszył między innymi temat kamizelek odblaskowych, których kupno jest w realizacji podobnie, jak akcja promująca bezpieczeństwo.


W Kawęczynie przygotowań czas
Podczas narady sołtysów omówione zostały podejmowane przedsięwzięcia. Jednym z nich jest wyjazd na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzyna, gdzie promowana będzie gmina. Wspomniano również o przygotowaniach do jubileuszu 25-lecia Gminnego Koła Sołtysów WSS w Kawęczynie, co zaakcentowane będzie podczas dożynek gminno-parafialnych oraz opłatku sołtysów, który w tym roku najprawdopodobniej odbędzie się u Państwa Rogalskich w Ciemieniu 17 grudnia. Sołtysi wyrazili również opinię dotyczącą stanu posiadanych tablic ogłoszeniowych.


Jednym z głównych tematów podczas narady sołtysów były inicjatywy podjęte przez wspomniane wcześniej Gminne Koło Sołtysów WSS w Kawęczynie. Przy pomocy prezentacji Sylwester Kaspszak opowiedział o początkach koła, jego członkach, zrealizowanych przedsięwzięciach i przede wszystkim rozwoju, który jest bardzo prężny.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja