Magiczny koncert „Turkowianie dla Turku”

Wyjątkowo, nastrojowo i magicznie – tymi słowami można określić nastrój, który zapanował dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Turku. Wszystko za sprawą koncertu „Turkowianie dla Turku”, który odbył się z okazji 675-lecia lokacji miasta Turek, przyciągając zarówno lokalnych artystów, jak i złaknioną pokarmu dla duszy publiczność.

Występy artystyczne stały się sposobem na celebrowanie rocznicy powstania miasta. Był to na pewno dobry czas na podsumowania, spojrzenia tak w przeszłość, jak i w przyszłość Turku. Dodatkowym powodem do świętowania była promocja kolejnego tomiku poezji Lecha Lamenta pt. „Turkowskie Impresje”. Poeta niedawno obchodził jubileusz 40 lat swojej twórczości.


Na scenie pojawili się Big Band, Robert Jaworski, Inga Dawicka, lokalna grupa Fire Show, wspomniany już Lech Lament, Jerzy Keller, Chór Nauczycielski, Milena Chypś czy zespół 4. a.m. Wszyscy pokazali, że miasto ma powody do dumy – nasi artyści godnie reprezentują Turek i zachwycają swoimi umiejętnościami. Po raz kolejny oczarowali licznie zgromadzoną publiczność.


Sala pękała w szwach, co dobitnie świadczy  o tym, że Miejski Dom Kultury w Turku nadal łączy pokolenia i jest miejscem spotkań mieszkańców. Występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nie zabrakło też przedstawiciela Urzędu Miejskiego w osobie burmistrza Jerzego Kurzawy.


Klimat koncertu spowodował, iż turkowianie wyszli z roli widzów i dali porwać się muzyce, śpiewając razem z artystami. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne jubileusze będą równie radosne i pełne nadziei na przyszłość jak ten.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja