Kawęczyn: Rolnicy szkolili się w Rzymsku

Rolnicy z gmin Kawęczyn, Malanów i Lisków (powiat kaliski) szkolili się w Rzymsku w restauracji Zapiecek. Tematyka szkolenia była uprawa kukurydzy - od wyboru dobrej odmiany po uprawę.

Firma Osadkowski S.A. prowadzi cykl szkoleń na temat odmian kukurydzy oraz zastosowania nawozów gruntowych i dolistnych. Tym razem szkolenie zostało przeprowadzone wspólnie z firmą Handel Wielobranżowy Sławomir Michalak, firmą Nordalk – producentem wapna granulowanego i sypkiego. Produkt ten będzie w sprzedaży w sklepie „Michalak” w Kawęczynie w 50-kilogramowych opakowaniach oraz w formie big-bag 500 kg.

Podczas spotkania branżowego głos zabrał także przedstawiciel firmy Euralis, który zaprezentował odmianę kukurydzy ES Fireball, która w roku 2016 uzyskała rekordowe plony.

Z kolei firma Syngenta Polska zaprezentowała bogata ofertę środków ochrony roślin niezbędną w uprawie kukurydzy: Limes, Turbo, Arturo, Kosynier, SY Bratisla, ES Archimedes, Jogger, Plenty, ES Fireball, ES YETI, ES Combi, ES Zorion, Wikana, Sucampo, Prolix, Mas18 , Hobbit, Nimba, Valentina i Ułan.

Wszystkie odmiany do nabycia w sklepie „Michalak”. Jak zawsze podczas szkolenia wśród uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe, które wręczał m.in. radny powiatowy Jan Gruca.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja