Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku świętowali zakończenie roku szkolnego 2015/16. Wśród wielu znamienitych gości była Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportupani Maryla Stolarek, która reprezentowała Burmistrza Miasta Turku. Wszyscy z uwagą wysłuchali listu od Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka. Życzenia otrzymaliśmy również od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej.

Dyrektor Gimnazjum nr 2, pan Piotr Bińkowski podczas swojego przemówienia podkreślił, że jest dumny z wyników z egzaminu gimnazjalnego, jakie szkoła uzyskała w roku 2015/16, z osiągnięć ucznióww konkursach wojewódzkich, międzyszkolnych, szkolnych i zawodach sportowych. Dyrektor złożył podziękowania uczniom, ich rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły. Pani Maryla Stolarek odczytała list Burmistrza Miasta Turku pana Romualda Antosika, który pogratulował uczniom i nauczycielom wysokich wyników z egzaminu gimnazjalnego i bardzo dobrych wyników w nauce oraz życzył udanych wakacji pełnych wrażeń. Uczniowie odebrali wiele nagród za swoje osiągnięcia.

 

Tytuł Prymusa Roku i nagroda patrona „Kopernik” przyznano uczniom ze średnią ocen minimum 5,0 i wzorową lub bardzo dobrą oceną z zachowania. Zaszczytne miano Prymusa Absolwenta otrzymała Martyna Dziamara z klasy 3 b, która uzyskała średnią ocen 5,83 i wzorowe zachowanie. Martyna została wyróżniona również Nagrodą Burmistrza Miasta Turku. Tytuł Primus Inter Pares Klas I – II przypadł natomiast uczennicy klasy 1b, Justynie Wojciechowskiej, która poszczycić się może średnią   ocen 5,71 i wzorowym zachowaniem. Za wysokie wyniki w nauce (5,47) i wzorowe zachowanieNagrodę Dyrektora otrzymał uczeń klasy IIIc Szymon Radzik. Nagrodą Społecznika Roku uhonorowany został Bartosz Zygmunt z klasy III A.

 

Na uroczystości nie zabrakło podniosłego momentu przekazania sztandaru uczniom klas młodszych . Całość wydarzenia uświetniła część artystyczna, a ostatni dźwięk dzwonka obwieszczający koniec roku szkolnego, jak zwykle wywołał burzliwą owację.                                                                                                                             

 

Rok szkolny 2015/2016 został uznany za zamknięty.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja