Nieprawidłowo parkują, przekraczają prędkość - czyli co mówi o nas Mapa Zagrożeń?

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku podsumowali cztery miesiące funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu. W tym okresie mieszkańcy wskazali 612 miejsc zagrożonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona 20 września 2016 r. i jest jedną z form współpracy Policji ze społeczeństwem. Dzięki wskazaniom mieszkańców policjanci mogą rozmieszczać służby w miejscach zagrożonych. Jest to interaktywny rodzaj komunikacji ze społeczeństwem, które może realnie wpływać na swoje otoczenie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od początku działania mapy zagrożeń w powiecie turkowskim mieszkańcy zgłosili 612 miejsc zagrożonych. Najwięcej z nich, bo 197 dotyczyło nieprawidłowego parkowania. Najczęściej miejsc wskazywano na terenie  miasta Turku. Drugim najczęstszym zgłoszeniem, było przekraczanie dozwolonej prędkości. Takich zgłoszeń w przez ostatnie 4 miesiące było 106.  Najwięcej takich miejsc wskazano na Al. Jana Pawła II w Turku. Kolejnym zgłoszeniem pod względem ilości, było spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Takich miejsc wskazano 67, a najwięcej umiejscowiono na terenie miasta Turku.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest jedną z wielu form współpracy Policji ze społeczeństwem i z pewnością przyczynia się do zmniejszenia skali negatywnych zachowań, a tym samym do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu. Dlatego zachęcamy do dalszego aktywnego korzystania z tej aplikacji.  Mieszkańcy mogą korzystać również z aplikacji Moja Komenda. Powstała ona, aby ułatwić kontakt nie tylko z jednostką Policji, ale także z dzielnicowym.
Aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową komendy Policji.

Na stronie jest odnośnik, który po kliknięciu przenosi nas na stronę główną Krajowej Papy Zagrożeń. Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji. Zebrane informacje pozwolą na jeszcze lepszą dyslokację służb, aby uniknąć w przyszłości ponownego zgłaszania tego samego typu zagrożeń w tym samym miejscu.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach krajowej Mapy Zagrożeń nie zastępują potrzeny pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeró alarmowych 112, 997.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja