„Rowerzyści święte krowy”- czyli otworzyć deptak na Kaliskiej dla rowerów

O tym, że w Turku ciężko jest być rowerzystą  podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego ubolewał członek Zarządu Jan Konieczny. Zwrócił się z prośbą do kierownika Zarządu Dróg Powiatowych Andrzeja Paruszewskiego o zmianę znaków drogowych, co pozwoli rowerzystom na legalne korzystanie z deptaka na ul. Kaliskiej.

Radny Jan Konieczny złożył interpelację do Andrzeja Paruszewskiego, stając w imieniu rowerzystów, którzy żalą się, że wjazd na deptak ul. Kaliskiej przy dawnym Domu Usług jest łamaniem prawa, bowiem stroi tam znak zakazujący ruchu wszelkimi pojazdami. Rowerzyści łamią ten przepis, licząc na łagodne potraktowanie przez policję, ale z tym wiadomo - bywa różnie. Jeden policjant upomni i podaruje, a inny nie.

Radny prosił więc o zmianę znaku drogowego, który zalegalizuje przejazdy rowerami deptakiem na Kaliskiej.

- Kiedyś prosiłem o namalowanie białych linii na środku ulicy i wydzielenie pasa dla rowerzystów, ale jak się dowiedziałem, było to zagrożeniem – mówił radny Konieczny - Tymczasem w Niemczech czy Holandii rowerzyści to święte krowy, dla zapewnienia im bezpiecznych przejazdów zrobić można wszystko.

Pomysł Jana Koniecznego spodobał się kierownikowi Zarządu Dróg Powiatowych, jednak wskazał, że właścicielem deptaku na ul. Kaliskiej jest miasto Turek, a współpraca na linii starosto-miasto ma różny charakter i często kończy się tylko na rozmowach.

Z informacji Paruszewskiego wynikało, że podczas wspólnych spotkań przedstawicieli obu samorządów wysnuwanych jest wiele ciekawych wniosków, jednak w efekcie nie dochodzi do ich realizacji. A szkoda. Bo to wszystko działania służące mieszkańcom. Kierownik apelował do starosty Mariusza Seńki o skuteczność w realizacji wszelkich pomysłów, a radnemu Koniecznemu poradził interweniowanie u burmistrza. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja