Zbiórka krwi w ILO z myślą o Julianku Komajdzie

99 osób oddało dzisiaj, tj. 24 lutego aż 44,5 litra krwi podczas akcji zorganizowanej przez klub HDK „Górnik”. Zbiórka życiodajnego płynu odbyła się po raz kolejny w gościnnych progach I Liceum Ogólnokształcącego w Turku.

Zbiórka trwała od godz. 8.00 do ostatniego chętnego. A tych nie brakowało. Przez cały czas stała kolejka chętnych krwiodawców. Po raz kolejny pobity został rekord frekwencji – i w ilości chętnych i zebranych litrów. Ponadto można było zapisywać się do banku szpiku kostnego.

Dzisiejsza akcja miała też swój konkretny cel - pomoc dla 2,5-leniego Julianka Komajdy, który zmaga się neuroblasomią.

Zbiórkę w ogólniaku poprzedziła prelekcja, która tradycyjnie zorganizowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o tym co należy zrobić, aby oddać krew, jakie spełnić warunki oraz po co organizowane są takie zbiórki.

Organizatorzy – klub HDK „Górnik” dziękuje wszystkim za udział w akcji, a gospodarzom za miłe przyjęcie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja