Cała szkoła czytała „ Felixa, neta i Nikę „ R. Kosika

W  Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku podczas piątkowej długiej przerwy została przeprowadzona akcja pod hasłem „Cała szkoła czyta  „ Felixa, Neta i Nikę  R. Kosika” .

Najpierw pani R Sochacka przedstawiła nowości czytelnicze i zachęciła gimnazjalistów do wizyty w szkolnej bibliotece, a następnie ogłosiła  konkurs na najaktywniejszego czytelnika roku.


Następnie uczennice klasy II B  przybliżyły koleżankom i kolegom postać pisarza oraz odczytały fragmenty jego powieści dla młodzieży „ Felix, Net i Nika i Pałac Snów”.
Gimnazjaliści otrzymali też ulotki z tytułami książek Rafała Kosika , którego utwory plasują się co roku na czołowych miejscach literackich bestsellerów.
Teraz wystarczy tylko sięgnąć po książkę , bo jak powiedział Cycero: „ Czytanie rozwija rozum młodzieży”.


Akcja promująca czytelnictwo została przygotowana przez nauczycieli języka polskiego we współpracy ze szkolną bibliotekę.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja