Władysławów: Jednostka w Polichnie będzie obchodzić 100- lecie istnienia. Szykują się remonty

W sobotę, 18 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Polichnie (gm.Władysławów). Podczas spotkania przedstawiono działania mające miejsce w roku ubiegłym oraz poinformowano o najbliższych planach.

W roku 2016 w jednostce OSP Polichno służyło łącznie 43 członków. Druhowie wzięli udział w szkoleniach specjalistycznych. Można tu wymienić między innymi nauki z zakresu ratownictwa technicznego, kierownictwa ruchem drogowym, kurs pierwszej pomocy czy szkolenie na kierowców- konserwatorów sprzętu ratowniczego.


W roku bieżącym jednostka OSP Polichno obchodzić będzie bardzo ważny jubileusz. Mowa tu o 100- leciu jej istnienia. W związku z powyższym priorytetem jest przeprowadzenie remontu budynku. To właśnie remontu był głównym tematem spotkania. Druhowie posiadają również 34-letni samochód i mają nadzieję, że uda zastąpić się go nowszym pojazdem.


Na spotkaniu pojawił się miedzy innymi starosta turecki Mariusz Seńko. Pochwalił on jednostkę za podejmowane działania i nadmienił, że jeśli druhowie złożą ciekawy i kompetentny wniosek wówczas otrzyma ono wsparcie.


Za współpracę podziękował również radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak.


Podczas spotkania udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi oraz odznaczono najbardziej zasłużonych druhów, co było jedną z najbardziej oczekiwanych podczas spotkania chwil.


Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Związku OSP RP woj.wielkopolskiego  Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został druh Piotr Dyba. Odznakę Strażak Wzorowy otrzymał tego dnia Łukasz Ochapski.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja