Brudzew: Galew powitał wiosnę

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia, a świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy.

Uczniowie naszej szkoły w radosnych nastrojach świętowali nadejście wiosny w dniu 21 marca. Tego dnia nie było lekcji, więc wszyscy mogli oddać się wspólnej zabawie. Pogoda sprzyjała spacerom, dlatego dzieci z naszego przedszkola udały się na długi wiosenny spacer wraz z przygotowaną wcześniej Marzanną, aby wreszcie pożegnać zimę, a jednocześnie powitać długo oczekiwaną przez wszystkich wiosnę.

Dzieci swoją radość wyrażały śpiewem  i wspólnymi zabawami o tematyce wiosennej. Przed imprezą przygotowały również kolorowe kwiaty, które prezentowały podczas spaceru. Natomiast uczniowie starszych klas stoczyli niezwykle zaciętą walkę sportową na sali gimnastycznej; dziewczęta z klasy VI, korzystając  z kolorowej kredy, upiększyły chodniki na szkolnym dziedzińcu wiosennymi motywami… 

Jednakże punktem kulminacyjnym i zarazem najważniejszym wiosennego świętowania było spalenie Marzanny jako symbolu zimy (a właściwie trzech) na boisku szkolnym. Kukły zostały wykonane wcześniej przez młodszą i starszą grupę przedszkolaków oraz rodziców klasy IV.

Ten marcowy zwyczaj odbywał się przy radosnych okrzykach „Witaj, wiosno!” i wtórze instrumentów muzycznych, Wszyscy uczestnicy mieli pewność, że to skutecznie odstraszy zimę, która już do nas nie wróci. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja