„Harcerskie Spotkanie z Książką” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Od wczoraj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbywa się II Ogólnopolski Zlot Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku „Harcerskie Spotkanie z Książką”. Przygoda potrwa do niedzieli, a na przybyłych czeka mnóstwo atrakcji.

Harcerskie Spotkanie z Książką rozpoczęło się od oficjalnego apelu, powitania drużyn z całej Polski i przemówień gospodarzy. Nie zabrakło również świecowiska, podczas którego wszyscy się bawili i śpiewali przy dźwiękach gitary.

Na dzisiaj przygotowano grę terenową „W poszukiwaniu Śródziemia” na terenie miasta i zajęcia warsztatowe spotkania z książką. Po kolacji drużyny podsumują sobotni dzień i będą pląsać w rytmach niekoniecznie poetyckich.

Nie jeden z nas mógłby się uczyć od harcerzy empatii i tolerancji dla osób wymagających szczególnej opieki. Działania podjęte w ramach Nieprzetartego Szlaku pokazują wszystkim zgromadzonym, że osoby niepełnosprawne nie są ani nie powinny być izolowane od kultury, w tym również od czytelnictwa, ponieważ jest to doskonała forma rehabilitacji i nauki życia w społeczeństwie. Brak umiejętności samodzielnego czytania nie jest tu bynajmniej żadną przeszkodą – wspólne delektowanie się literaturą może stać się nie tylko ważnym elementem życia towarzyskiego osób niepełnosprawnych, ale i doskonałą lekcją pokory dla pozostałych.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja