Niebieski Happening, czyli obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu rozpoczęte

Wśród nas wiele jest osób cierpiących, potrzebujących pomocy, ale przede wszystkim zrozumienia. Każdego roku rodzą się dzieci chore na autyzm. Nie każdy z nas rozumie tę przypadłość. Aby uświadomić społeczeństwo i okazać wsparcie po raz pierwszy w Turku zorganizowano wiele wydarzeń związanych ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Właśnie dzisiaj tj. 31 marca rozpoczęły się w Turku inicjatywy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Przez kilka dni organizatorzy będą uświadamiać społeczeństwo i przekazywać istotne informacje o tej chorobie. Wszystko po to byśmy zrozumieli i spróbowali pomóc w każdy możliwy sposób.


O godzinie 10.00 na Placu Wojska Polskiego w Turku odbył się happening, który wzruszał i przekazał wiele wartości. Udział wzięli w nim nauczyciele i wychowankowie szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu tureckiego. Obecni przekazali sobie „iskierkę”, która była symbolem integracji oraz wzajemnego zrozumienia. Oprócz tego zarówno dzieci, jak i młodzież mieli okazję wziąć udział w tańcu- przytulańcu śpiewając wspólnie piosenki i wpinając maleńskie serduszka w jedno wielkie serce. Całemu przedsięwzięciu towarzyszył symboliczny kolor niebieski.


Już niebawem opiszemy dalsze wydarzenia zorganizowane przez Zespół Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja