Konferencja „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”

Obchodzimy w powiecie tureckim Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Aby pomóc mieszkańcom zrozumieć chorobę w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych zorganizowano I Powiatową Konferencję „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj”.

W piątek, 31 marca zorganizowano wyjątkową konferencję podczas której specjaliści przedstawili fakty poparte praktyką dotyczące autyzmu. Wśród nas osoby , które na co dzień borykają się z tą chorobą. Hasło „Autyzm- poznaj, zrozum, zaakceptuj” stało się głównym celem dzisiejszego spotkania.


Przybyłych na konferencje gości powitała dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Turku Jolanta Baran.  Po krótkim wstępie mieliśmy okazję obejrzeć film „Zaczarowany świat” z udziałem uczniów z autyzmem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego.


Obecni wysłuchali wykładu specjalisty w zakresie autyzmu, wykładowcy Studium Doskonalenia Menadżerów Oświaty w Kaliszu Sylwi Baranowskiej. Oprócz tego przed zgromadzonymi wystąpili specjaliści z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Turku Katarzyna Frącala i Anna Gradecka. Panie zaprezentowały prelekcję „Praktyczne aspekty diagnozy i terapii dziecka autystycznego- rola poradni psychologiczno- pedagogicznej”.


Już jutro dalsze wydarzenia związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja