Czy jest komórka od niesprawiedliwych mandatów?- czyli aktywnie na debacie o bezpieczeństwie

Gdyby nie radni z wszelkich rad - gminy Turek, miejskiej i powiatowej podczas kolejnej debaty zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Turku głos zabrałoby dwóch mieszkańców Turku. Dzięki aktywności samorządowców poznaliśmy problemy Turku i okolic, nad którymi zarówno włodarze, jak i mundurowi będą musieli się pochylić.

Debata „Wspólnie decydujmy o bezpieczeństwie” odbyła się w kinie Tur. I choć po raz kolejny frekwencja nie powaliła na łopatki, można stwierdzić, że przyciągnęła znacznie większą część oficjeli. Oprócz radnych z rad gmin- miejskich i wiejskich oraz powiatowej pojawili się także dyrektorzy i pracownicy szkół oraz placówek edukacyjnych.

Pierwsza część spotkania należała do mł. insp. Michał Grzelaka, który omawiał programy wdrażane przez Komendę Powiatową Policji w Turku. Pojawiła się charakterystyka i cel działania Krajowej Mapy Zagrożeń, każdego dnia odnotowująca po kilkaset zdarzeń na ternie powiatu tureckiego. Dla przykładu tylko wczorajszego dnia naniesiono na okolice powiatu tureckiego 878 zdarzeń, z czego 282 były zdarzeniami potwierdzonymi. Wśród nich najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania, bo aż 268, 174- przekroczonej prędkości oraz 97 zgłoszeń spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

- Każde naniesione na mapę zagrożenie  wywoła odpowiednia reakcję policji – mówił mł. insp. Michał Grzelak.

Wśród kolejnych elementów służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańców jest zmiana statusu dzielnicowego. Według nowej ustawy dzielnicowy ma być blisko społeczeństwa w danym rewirze. Dlatego każdy, kto boryka się z jakimś problemem na terenie swojego miejsca zamieszkania, bez problemu może zgłaszać go dzielnicowemu. Policjanci odpowiedzialni za swoje rewiry posiadają telefony komórkowe i adresy elektroniczne, na które można wysyłać wszelkie istotne informacje.

Dla chętnych, którzy chcą być blisko mundurowych online stworzona została specjalna aplikacja Moja Komenda, która pozwala na szybkie zlokalizowanie komendy policji  na danym terenie, wraz z danymi teleadresowymi.

Jednakże jak na debatę przystało głos zabrali mieszkańcy. Najaktywniejsi byli radni. Rozpoczął Michał Kocik, radny Rady Gminy Turek prosząc o pochylenie się nad tematem komunikacyjnym znajdującym się na ternie miasta Turku. Chodziło o problemowy wyjazd z ulicy św. Floriana na ul. Konińską w godzinach o wzmożonym natężeniu ruchu podczas alarmowego wyjazdu sąsiadującej ze skrzyżowaniem straży pożarnej. Stojąca kolumna samochodów jadących z Grabieńca czy Obrzębina blokuje wyjazd pojazdowi uprzywilejowanemu.

Po nim pojawiły się zgłoszenia problemów znane z obrad sesji. O samochodach pozostawionych „bezpańsko” na parkingach, o potrzebie monitoringu,  budowy Obwodnicy Południowej, która rozładuje ruch na Al. Jana Pawła II, o przebudowie skrzyżowania ul. Komunalnej i Al. Jana Pawła II, o parkowaniu przez lekarzy na kopertach, o braku patroli na Al. Solidarności, itd.

- Czy jest komórka od niesprawiedliwych mandatów? - pytał Piotra Baszkowski, turkowianin i aktywny uczestnik poprzednich debat. Dziękował przy tym za skuteczne działania policji w sprawie uciążliwości dotyczących handlu dopalaczami na ul. Szerokiej, które zostały zlikwidowane. Wskazał jednak, że wciąż w Turku znajdują się miejsca „dzikiego” parkowania pojazdów ciężarowych, parkowania na kopercie przez jednego z lekarzy, któremu incydent ten zawsze uchodzi płazem.

Komórki od niesprawiedliwych mandatów niestety nie ma, ale jak wskazał komendant Grzelak zawsze  z nałożonym mandatem można się nie zgodzić i odwołać do sądu, który orzeknie, czy dokument był wystawiony słusznie, czy też nie.

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Wspólnie decydujmy o bezpieczeństwie
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja