Dobra: Takich inwestycji jeszcze nie było, czyli spotkanie odnośnie rewitalizacji i budowy bloków

-Od wielu lat cały czas słyszeliśmy, że w naszym miasteczku, w naszej gminie praktycznie jest spokój, nic się nie dzieje, jest marazm- rozpoczął spotkanie burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski. Już niebawem jednak wszystko się zmieni, a to za sprawą inwestycji mających duże znaczenie szczególnie dla społeczeństwa.

Wielkie zmiany w małym miasteczku
W czwartek, 6 kwietnia w Centrum Kultury w Dobrej odbyło się spotkanie dotyczące projektu realizowanego przez gminę pn. „Opracowanie gminnego programu rewitalizacji w Gminie Dobra”. Składało się ono z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczyła rewitalizacji druga natomiast propozycji dewelopera odnośnie wybudowania mieszkań na terenie miasta.


Kluczowe znaczenie mieli mieszkańcy, gdyż to właśnie ich opinie będą brane pod uwagę podczas dalszych działań. Na spotkaniu przedstawiono wstępne propozycje, a obecni mogli wypowiedzieć się i przedyskutować wszelkie wątpliwości.


-W naszej gminie zaczyna się naprawdę wiele dziać. Z wielką przyjemnością, radością stwierdzam, że w roku 2017/2018 zakończymy największe inwestycje, o których Państwo wiecie, dlatego kolejne lata na pewno pozwolą na to, żeby realizować Państwa plany, Państwa marzenia, które dotyczą wyglądu estetycznego miasteczka, naszych wiosek. I obserwując zaangażowanie samorządów miejskich przeróżnych stowarzyszeń jesteśmy o to spokojni, że działania naprawdę pójdą w tym kierunku- mówił Andrzej Piątkowski.


Obecni podczas spotkania dowiedzieli się czym dokładnie jest rewitalizacja, czym jest obszar degradacji oraz jakie są etapy tworzenia LPR gminy Dobra. Jak się okazało przeanalizowane zostały wszystkie dane na podstawie których określono odpowiedni obszar rewitalizacji.


Ostatecznie program należy opracować do końca czerwca. Całe przedsięwzięcie pozwoli jednak nie tylko zadowolić mieszkańców, ale również rozwinąć region pod kątem turystyki i rekreacji.


O szczegółach dotyczących zmian na terenie gminy Dobra pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/2094/dobra-program-rewitalizacji-w-gminie-rozpoczety


Nowe bloki z myślą o mieszkańcach
Podczas czwartkowego spotkania tematem równie ważnym była propozycja budowy trzech bloków na Placu Słowackiego.


-Wiemy, że jest potrzeba wybudowania mieszkań i niektórzy robią to sami, budują domy rodzinne. Inni chcieliby skorzystać z takiej oferty, że umawiają się z deweloperem, zamykają umowę, mieszkanie jest wybudowane. Wiadomo, że koszty utrzymania, ogrzewania, to wszystko można domówić- mówił burmistrz Andrzej Piątkowski.


Dodał on również, że jeśli uda się zawrzeć umowę z deweloperem już teraz można rozmawiać o sposobie ogrzewania całego Placu Słowackiego.


Temat wzbudził wśród obecnych wiele emocji. Wątpliwości dotyczyły śmietników, dróg czy parkingów. Jak zapewnili przedstawiciele firmy deweloperskiej nerwy są zbędne, gdyż wszystko jest dopiero na etapie rozmów, a spotkanie odbywa się właśnie po to, by wysłuchać wszelkich uwag odnośnie niniejszego tematu i wziąć je pod uwagę w kolejnej fazie działań.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja