„Młodzież w obliczu cyberzagrożeń”, czyli jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci

Dzisiaj, tj. 11 kwietnia odbyła się debata społeczna „Młodzież w obliczu cyberzagrożeń”. Frekwencja dopisała, jednak chęć dyskusji na podjęte tematy była znikoma. Mimo tego goście przedstawili wiele przydatnej wiedzy, która z całą pewnością dała młodym ludziom wiele do myślenia. Wystąpienia zaproszonych specjalistów poprzedziło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego pod tytułem „Odblaskowe Logo”.

Nagrody za konkurs „Odblaskowe Logo” rozdane
Konkurs „Odblaskowe Logo” zorganizowany został przez Zespół ds.Nieletnich i Patologii Wydziały Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku. Skierowany był on do uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu tureckiego i polegał na stworzeniu uniwersalnego logo, które będzie umieszczone na elementach odblaskowych takich, jak linijki, breloki czy kamizelki.


Głównym celem konkursu było podniesienie świadomości wśród młodzieży szkolnej z korzyści płynących z noszenia odblasków oraz zwrócenie uwagi na jakie zagrożenia narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Ważne było również wzbudzenie odpowiedzialności za zdrowie i życie własne oraz innych osób, a także stworzenie swoistej mody na noszenie elementów odblaskowych.


Do konkursu przesłano łącznie 32 prace. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Skała z klasy IIIB Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, której opiekunem jest Sławomir Skała.

Jakie zagrożenia niesie Internet?
Po wręczeniu nagród nadszedł czas na debatę społeczną dotyczącą zagrożeń, jakie niesie Internet. W Zespole Szkół Technicznych pojawiło się dzisiaj wielu gości, którzy ze względu na swą wiedzę i doświadczenie mogli przekazać istotne informacje dotyczące oszustw czy uzależnień.


Jako pierwsza głos zabrała detektyw Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Turku, młodsza aspirant Anna Drzewiecka. Pani Anna przedstawiła dane statystyczne związane z przestępstwami popełnianymi za pośrednictwem Internetu na terenie powiatu tureckiego.


Następnie swą wiedzę popratą doświadczeniem przekazał rodowity turkowianin, specjalista ds.bezpieczeństwa transakcji Zespołu Współpracy z Organami Ścigania firmy Allegro Mariusz Tokarski .


Prezentacje na temat zagrożeń, uzależnień i zmian w naszym funkcjonowaniu do których prowadzi nadużywanie Internetu omówiła psycholog Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Turku Romualda Zagozda- Frątczak.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja