Brudzew: Maciej Łuczkowski nowym gminnym dzielnicowym

27 kwietnia odbyła się sesja Rady Gminy Brudzew. Na spotkaniu pojawiło się wielu gości. Wśród nich znalazł się Komendant Powiatowy Policji w Turku Michał Grzelak, który odpowiedział na pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz przedstawił statystyki roku ubiegłego. Radni poznali również nowego dzielnicowego.

Do tej pory w gminie Brudzew funkcję dzielnicowego sprawował Jakub Marczyński. Od teraz o bezpieczeństwo mieszkańców dbać będzie Maciej Łuczkowski, którego radni mieli okazję poznać podczas czwartkowej sesji.

Jak powiedział Komendant PSP Turek Michał Grzelak ważne jest, by stworzyć nowy model dzielnicowego. Osoba, która sprawować będzie tę funkcję musi mieć ciągły kontakt ze społeczeństwem, ma być znana i dostępna.

Aby mieszkańcy gminy mogli podzielić się z dzielnicowym problemami wójt przydzielił w dawnym posterunku policji mieszczącym udostępnić pomieszczenie, gdzie sprawowany będzie dyżur.

Komendant przedstawił obecnym statystyki za rok 2016 oraz podzielił się swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania policji oraz bezpieczeństwa.
Podkreślił on, że znaczącą rolę odgrywa profilaktyka, dzięki której odnotowuje się o wiele mniej przestępstw oraz chroni młodzież.

Policjanci zdecydowanie walczą z problemem narkomanii na terenie powiatu tureckiego w tym dopalaczy. Oddziaływanie tego właśnie czynnika jest zdecydowanie mniejsze w stosunku do lat ubiegłych, co spowodowane jest między innymi wspomnianą wcześniej prewencją.

Jak się okazuje w gminie Brudzew jest wyjątkowo bezpiecznie, a ilość przestępstw popełnianych na jej terenie jest znikoma w stosunku do innych gmin w powiecie.
Ze statystyk wynika, że średnio w miesiącu odnotowuje się 2 przestępstwa na terenie gminy.

Takie wyniki są między innymi skutkiem kontroli.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja