Gimnazjalistki z „Jedynki” w Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

27 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział dwie trzyosobowe drużyny gimnazjów (nr 1 i nr 2 w Turku) oraz dwie czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych (SP 5 i SP 4 w Turku).

Uczniowie rozwiązywali dwa testy: wiedzy, składający się z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym - pytania polegały na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie uczestnicy pokonywali tor sprawnościowy na rowerze.


Po podsumowaniu wyników okazało się, że wśród gimnazjalistów najlepsze okazały się uczennice Gimnazjum nr 1 (Oliwia Witkowska, Aleksandra Kowalska, Natalia Wojtkowiak), a wśród szkół podstawowych uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Te drużyny będą reprezentowały Turek w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 maja w  Dobrej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja