Magda Omilianowicz gościem Tygodnia Bibliotek

Magda Omilianowicz - reporterka, autorka artykułów o tematyce społecznej i podróżniczej będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie autorskie z pisarką odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja o godz. 17.00. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku od lat włącza się w ogólnopolską akcję wzmacniającą  rolę bibliotek w środowisku lokalnym, prowadząc działania wspierające rozwój czytelnictwa. Rok rocznie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek prowadzone są spotkania autorskie, warsztaty i inspirujące zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Również i w tym roku nie zabraknie czytelniczych atrakcji.


Jedną z nich będzie spotkanie z poczytną autorką reportaży Magdą Omilianowicz. Jej teksty ukazały się m.in. w "Głosie Koszalińskim", "Gazecie Wyborczej", "Polityce", "Przeglądzie", prasie kobiecej, nowojorskim "Kurierze Plus" i holenderskim "Reve". Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest autorką jedenastu książek non-fiction m.in. zbiorów reportaży: "Kalejdoskop", "Kalejdoskop 2", "Zakochani", wywiadów z podróżnikami :"Pod podszewką ˜wiata", przewodnika po Lanzarote "Witajcie w raju", zbioru podróżniczych opowieści "Się jedzie" i dwóch części wywiadów z niezwykłymi kobietami "Przekraczające granice".


Najgłośniejszym dziełem zaproszonej do biblioteki autorki jest "Bestia. Studium zła". To książka opisująca szczegółową i przerażającą historię Leszka Pękalskiego,niebezpiecznego mordercy, który w 2019 roku może wyjść na wolność. Magda Omilianowicz była pierwszą dziennikarką, która przeprowadziła wywiad ze słynnym "wampirem z Bytowa". Zapoznała si© z 72 tomami akt, rozmawiała m.in. z jego bliskimi, z kobietą, która jako jedyna przeżyła atak "wampira", z rodzinami ofiar, z prokuratorem, z psychologami.


Na niezwykłe spotkanie z Magdą Omilianowicz zapraszamy we wtorek 9 maja o godz. 17.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku.


Materiał prasowy MBP

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja