Władysławów: Areszt za pobicie i kradzież na obywatelu Mołdawii

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mieszkańcowi Władysławowa, który 30 kwietnia wczesnym popołudniem pobił, po czym okradł mieszkańca Mołdawii.

Pobitego obcokrajowca w centrum Władysławowa zauważył patrol policji, w niedzielę, 30 kwietnia około godz. 15.00. Mężczyzna zeznał, że około godziny wcześniej został pobity przez dwóch mężczyzn. Do poszkodowanego wezwano pogotowie, a policjanci wszczęli poszukiwania sprawców. Jak się okazało obywatela Mołdawii zaczepiło dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich, 26-latek bez podania przyczyny pięścią uderzył mężczyznę w twarz, dokonując przecięcia dolnej wargi oraz łuku brwiowego.

Jego 41-letni kolega dołożył – uderzając mężczyznę w okolice nerek oraz zabierając mu z portfela pieniądze kwocie 300 zł oraz telefon komórkowy marki Samsung o wartości 664 zł.

Zatrzymani sprawcy rozboju zostali zatrzymani i przesłuchami w Komendzie Powiatowej Policji w Turku, a następnie osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Obaj byli nietrzeźwi.

Prokurator przedstawił zarzuty obu mężczyznom. Na wniosek prokuratury sąd zastosował tymczasowy areszt.

Młodszy z nich podał się dobrowolnie karze. Z kolei 41-latek trafił na dwa miesiące do aresztu pod zarzutem rozboju oraz uszkodzenia ciała. Za czyn z art. 280 Kodeksu karnego grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja