Pomagamy pszczołom

W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku  projektu CEO „PoczytajMY”, uczniowie z Klubu Książki wraz z opiekunami zorganizowali akcję czytelniczą ph. „Poczytajmy o…pszczołach”. 

Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie pierwszej. Na początku uczniowie sprawdzili swoje umiejętności ogrodnicze. W przygotowanym wcześniej miejscu wysiali nasiona roślin miododajnych, takich jak nagietek lekarski i nachyłek barwierski, które szkoła otrzymała od organizatora akcji wraz z książką Piotra Sochy „Pszczoły”.  Miejsce to zostało oznaczone wcześniej przygotowaną tabliczką z napisem „Miejsce przyjazne pszczołom” oraz tabliczkami z imionami ogrodników.            


W drugiej części akcji pierwszaki poszerzały swoją wiedzę na temat pszczół na podstawie książki pt. „Pszczoły”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak bardzo pożytecznymi owadami są pszczoły i jak wiele im zawdzięczamy. Następnie każdy pierwszak wykonał samodzielnie, z wcześniej przygotowanych materiałów, małe pszczółki. Dzięki tej akcji dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły oraz jak łatwo można je ochraniać. Informacje dotyczące życia pszczół oraz konieczność ich ochrony udostępniono także pozostałym uczniom szkoły, przygotowując wystawkę ph. „Pszczoły naszymi przyjaciółmi”. Wzbudziła ona duże zainteresowanie i na pewno przyczyni się do innego spojrzenia na te małe, a przecież niezastąpione w przyrodzie owady. 

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja