Wielkie święto książki w Piątce

Raporty o stanie czytelnictwa w Polsce nie nastrajają optymistycznie. Około 60 % Polaków w ogóle nie czyta książek. Aby zmienić nastawienie społeczne do literatury i czytania, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji  Jak nie czytam, jak czytam – bijemy rekord czytania w jednym momencie.

W akcji „Cała piątka czyta”  wzięła udział cała społeczność szkolna – Dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele, pracownicy . Do wspólnego czytania przyłączyły się również sześciolatki  z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku.  Łącznie zebrało się około 700 miłośników książek.


31 maja 2017 r. o godz. 11.45 wszyscy zebrali się w auli szkoły ze swoimi ulubionymi książkami, aby dać się porwać radości czytania. Uczniowie nauczania wczesnoszkolnego dodatkowo przebrali się za ulubione postacie literackie. Aula zaroiła się od Kotów w Butach, Książniczek, Harrych Potterów, Batmanów i innych postaci z powieści, komiksów i baśni.


Na piętnaście minut aula szkolna zamieniła się w magiczne miejsce. Czytanie zintegrowało całą społeczność szkolną, wszyscy oddaliśmy się magii lektury, a niezwykłą w naszej szkole ciszę przerywał tylko szelest kartek.


Po tej magicznej ciszy nastąpił wielki hałas. Wszyscy wyruszyliśmy na osiedle Wyzwolenia, aby pokazać mieszkańcom, że uczniowie „Piątki” czytają
i promują czytanie, o czym informowały plakaty i transparenty. Głośny, kolorowy korowód miłośników książek oderwał mieszkańców od ich codziennych czynności. Przechodnie z zainteresowaniem zatrzymywali się, a inni mieszkańcy wychodzili na rozgrzane balkony zaciekawieni niezwykłym wydarzeniem.


Na zakończenie wszyscy zebraliśmy się na dziedzińcu szkoły, aby głośno wykrzyczeć hasło „Czytać książki fajnie jest. Ten kto czyta jest the best”.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja