Dobra: Wiedza i praktyka podczas spotkania producentów zbóż

Przekazanie wiedzy oraz porady praktyczne. To jedne z założeń spotkania producentów zbóż, które odbyło się 2 czerwca w sali OSP w Żeronicach oraz na poletkach doświadczalnych. Rolnicy biorący udział w inicjatywie dowiedzieli się o wielu nowościach w dziedzinie, którą się zajmują i otrzymali odpowiedzi na nurtujące pytania.

Spotkanie producentów zbóż połączone było z pokazem rozsiewacza nawozowego z systemem precyzyjnego wysiewu. Chętni mogli zobaczyć prezentacje galerii zbóż, wysłuchać wykładu z zakresu integrowanej ochrony roślin, zobaczyć jak działa rozsiewacz nawozu z precyzyjnym systemem wysiewy oraz zadawać pytania z dziedziny rolnictwa.


W spotkaniu wzięło udział wielu znamienitych gości, jednak wyjątkowo ważne były osoby, dla których zorganizowano przedsięwzięcie. Na sali OSP w Żeronicach pojawili się rolnicy ze wszystkich gmin powiatu tureckiego.


Idea przyświecająca inicjatywie to przyciągnięcie przedstawicieli firm obsługujących rolnictwo bezpośrednio do rolnika, by mógł w sposób praktyczny w wąskim gronie wymienić się fachową wiedzą z rolnikami i uzyskać szereg uwag i spostrzeżeń z codziennej praktyki rolniczej.


Po wykładach przyszedł czas na część praktyczną. Warsztaty polowe przeprowadzili Krzysztof Zamczyk (KWS) oraz Jakub Krotowski (Kubota Polsad).


Organizatorami spotkania byli Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, biuro gminne w Dobrej, KWS Polska oraz Kubota POLSAD.


A my już teraz zapraszamy na wysłuchanie audycji w Ale!Radio. Wywiadu udzielił nam główny organizator przedsięwzięcia Krzysztofem Kwinciak z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.

 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja