Festiwal radości z pływania zakończony

Pływanie doczekało się swojego święta. Na krytej pływalni odbył się "festiwal radości z pływania" organizowany w ramach Kinder+Sport. W wydarzeniu wzięło udział około 300 dzieci z turkowskich szkół. Liczyło się jedno- dobra zabawa. 

9 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć we wspaniałym wydarzeniu, które odbyło się na terenie krytej pływalni w Turku. Od godz. 8 do 14.00 maluchy oraz starszaki wzięły udział w Festiwalu, który poprowadził znany dziennikarz radiowy Bartosz Kańtoch.


Dzieci podzielone zostały na grupy. Podgrupy natomiast otrzymały swoje poszczególne nazwy. I tak w wodzie zmierzyły się Raczki, Rybki, Żabki, Pingwinki, Delfiny, Rekiny, Węgorze oraz Szczupaki.


Szansę miały zarówno te osoby, które potrafiły samodzielnie pływać, jak i te którym jeszcze harce w wodzie sprawiały trudność.


Organizatorzy przygotowali kilka konkurencji. Maluchy wystartowały w Sztafecie z deskami, Sztafecie Delfina, wzięły udział w konkurencjach Wodni tragarze oraz Nosiwoda.
Wszystkie dzieci, które wzięły udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.


O szczegółach inicjatywy pisaliśmy już wcześniej:
http://www.iturek.net/3818/wielkie-dzieciece-swieto-plywania-w-turku
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja