Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

W środę, 14 czerwca rozpoczął się długi weekend czerwcowy. Policjanci jak co roku rozpoczną działania pod hasłem „Bezpieczny weekend”. Dlatego też kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach naszego powiatu. Policjanci z drogówki kontrolują między innymi prędkość z jaką poruszają się kierowcy i ich stan trzeźwości. Ogólnokrajowe działania drogówki pn. „Bezpieczny weekend – Boże Ciało" zakończą się 18 czerwca.

Od środy policjanci z turkowskiej  drogówki rozpoczynają  działania pod hasłem „Bezpieczny weekend”. Policjanci zadbają o to, aby w ciągu tzw. długiego weekendu kierowcy jeździli zgodnie z przepisami i nie powodowali zagrożenia zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Dlatego w ciągu najbliższych pięciu dni możemy spodziewać się na drogach większej niż zazwyczaj liczby policjantów, którzy zwracać będą szczególna uwagę na przestrzeganie dozwolonej prędkości, trzeźwość kierowców , udzielanie pierwszeństwa przejazdu oraz prawidłowe wyprzedzanie.

Ponadto funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny samochodów. Dlatego lepiej sprawdzić, czy auto jest przygotowane do jazdy jeszcze przed wyruszeniem w podróż.  Policyjne działania będą obejmowały również sprawdzenia, czy wszyscy podróżujący jadą z zapiętymi pasami bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Należy zapamiętać, że pasów i fotelików używa się po to, aby chronić życie i zdrowie.

Pamiętajmy o możliwości wystąpienia wysokich  temperatur, które niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach - kierowcy często tracą czujność, są rozkojarzeni, a ich reakcje są opóźnione, w wyniku czego dochodzi do większej ilości zdarzeń drogowych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja