Jerzy Kurzawa: „Znikomy” udział Miasta to 525 mieszkań i ponad 2,2 mln zł

TS oświecił nas „prawdą” na temat termomodernizacji bloków mieszkalnych w Turku. Niestety, jak to w przypadku kolejnych oświadczeń panów z TS, tylko część z zaprezentowanych mieszkańcom też jest prawdą. 

Trudno zgodzić się z twierdzeniami TS, że udział Miasta w termomodernizacji budynków mieszkaniowych jest znikomy. Podczas, gdy tylko w roku 2015 i 2016 łączy udział Gminy Miejskiej Turek w zaciąganych przez wspólnoty kredytach na termomodernizację wyniósł ponad 2,2 mln zł. To pieniądze miejskie, które stanowią procentowy udział gminy za miejskie mieszkania we wspólnotach mieszkaniowych. Dla jasności, Miasto we wszystkich wspólnotach mieszkaniowych posiada 525 lokali mieszkalnych i socjalnych.
 

Nie można zgodzić się też z tym, że termomodernizacja budynków wspólnot mieszkaniowych zapoczątkowana została w poprzednich kadencjach samorządu. To nieprawda. Chyba, że liczymy pojedyncze przypadki bloków ocieplonych przed 2014 rokiem. Boom termomodernizacyjny w Turku rozpoczął się w 2015 roku. W latach 2015-2017 termomodernizacja przeprowadzona została bądź nadal trwa w ok. 70 blokach wspólnot mieszkaniowych. Mowa tylko o wspólnotach zarządzanych przez PGKiM Sp. z o.o., a w mieście są też wspólnoty zarządzane przez innych zarządców. Ani w roku 2014, ani wcześniej, nie odbywało się w naszym mieście takie poruszenie w ocieplaniu bloków. To właśnie po zmianie władz samorządowych, zmieniło się również podejście PGKiM do tego tematu.
 

Nieprawdą jest, że termomodernizacja odbywa się tylko wysiłkiem właścicieli mieszkań. Na ocieplenia budynków wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez PGKiM składają się mieszkańcy wspólnie z Gminą Miejską Turek. Proces termomodernizacji z dofinansowaniem z zewnątrz jest złożony i wymaga dużego zaangażowania, zarówno ze strony właścicieli lokali, Burmistrza Miasta, jak i pracowników spółki PGKiM. Bez udziału Gminy przedsięwzięcia termo modernizacyjne nie miałyby miejsca. Ale tego już TS nie widzi bądź nie chce widzieć.


Jerzy Kurzawa
Zastępca Burmistrza Miasta Turek
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja