Tuliszków: Złoty But OZPN Konin dla Jakuba Cieślaka

Znamy zwycięzcę pierwszej edycji rankingu Złoty But OZPN Konin 2016/2017. Nagrodę zdobywa Jakub Cieślak z Tulisii Tuliszków, a więc zawodnik mistrza A-klasy gr. II. Urodzony w 1994 roku napastnik zdobył 31 bramek, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w regionie pod względem samej ilości strzelonych goli. W najlepszej trójce znaleźli się Patryk Grabowiecki z GKS Sompolno oraz Bartłomiej Sodkiewicz z Warty Pyzdry.

Przypomnijmy - po zakończeniu rundy jesiennej zaproponowaliśmy konkurs, by docenić nie tylko drużynowe, ale i indywidualne zmagania naszych zawodników. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem, zatem stało się jasne, że koniec sezonu przyniesie również rozstrzygnięcia w tej kwestii.


Tym sposobem prezentujemy ranking 10 NAJLEPSZYCH STRZELCÓW OZPN KONIN W SEZONIE 2016/2017. Jak widać - walka była niezwykle zacięta, a o triumfie zwycięzcy zadecydowała jedna setna punktu. Jak to obliczaliśmy?


Otóż, by sprawiedliwie rozstrzygnąć różnicę w liczbie spotkań i poziomie rozgrywek przyjęliśmy następujące kryteria:
• Pod uwagę braliśmy ligi seniorskie organizowane przez OZPN Konin - zatem klasę okręgową, A-klasy oraz B-klasę.
• W obliczeniach konieczne było uwzględnienie liczby spotkań. Dlaczego? Drużyny z okręgówki rozgrywają w sezonie 30 spotkań. A-klasy - 24, a B-klasy - zaledwie 14. Dysproporcja jest zatem spora.
• Każda z tych klas rozgrywkowych to inny poziom. Należało więc wprowadzić współczynnik trudności. Nie jest tajemnicą, że łatwiej strzelić bramkę w B-klasie niż w klasie okręgowej. Oczywiście z całym szacunkiem dla każdej ze stron.
• Braliśmy pod uwagę ilość meczów, jakie rozegrała drużyna, a nie sam zawodnik.
• W przypadku identycznej liczby punktów o wyższej pozycji decyduje klasa rozgrywek zainteresowanych zawodników. Jeżeli występują w tej samej lidze - wyższe miejsce zajmuje zawodnik, którego drużyna zajęła wyższe miejsce w tabeli.


Tym sposobem, aby obliczyć sprawiedliwy wynik dla każdego gracza:
• najpierw liczbę bramek dzielimy przez liczbę spotkań drużyny zawodnika,
• otrzymany wynik mnożymy przez współczynnik (dla klasy okręgowej - 2, dla A-klas - 1,5, dla B-klasy -1),
• otrzymujemy w ten sposób ilość punktów, którą ma dany zawodnik.


Nagrodę Złotego Buta OZPN Konin w sezonie 2016/2017 zdobywa JAKUB CIEŚLAK z MGKS Tulisia Tuliszków, a więc zawodnik mistrza A-klasy gr. II. Urodzony w 1994 roku napastnik zdobył 31 bramek, co jest jednocześnie najlepszym wynikiem w regionie pod względem samej ilości strzelonych goli.


Tuż za Nim znalazł się Patryk Grabowiecki z GKS Sompolno. Napastnik GKS-u strzelił dwie bramki mniej od Jakuba Cieślaka, jednak Grabowiecki trafiał na zawołanie ligę wyżej - w okręgówce. Lepszy dla ligi współczynnik pozwolił otrzeć się o zwycięstwo, do którego zabrakło zaledwie 0,01 punktu.


Obydwaj wymienieni wyżej gracze byli w czołówce najlepszych strzelców od początku sezonu. Na trzecie miejsce w klasyfikacji wskoczył w ostatniej chwili Bartłomiej Sodkiewicz z Warta Pyzdry, który po rundzie jesiennej był nawet poza pierwszą dziesiątką rankingu. Bardzo udana runda wiosenna pozwoliła wskoczyć na podium, gdzie napastnik Warty również był bliski wygranej.


Zauważmy - gracze z pozycji 1-4 dzieli w praktyce jedna bramka.


Tuż za podium znalazł się Bartosz Grabowski z MKS "Tur 1921" Turek. 28 bramek w trakcie jednego sezonu klasy okręgowej to znakomity wynik, jednak nie wystarczył w tym sezonie do zwycięstwa.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja