Dobra: Brawurowy pościg policji w Skęczniewie za łódzkimi przestępcami

W nocy z piątku na sobotę (15 na 16 lipca) w miejscowości Skęczniew (gm. Dobra)  uwagę patrolu policji zwróciły osoby jadące samochodem marki Opel Astra. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać samochód do kontroli, jednak kierowca opla zignorował ich i zaczął uciekać. Policjanci na sygnałach ruszyli w pościg.

Jak informuje st. asp. Paweł Chojnowski z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, uciekający kierowca usiłował zepchnąć wyprzedający go radiowóz do rowu, przy tym wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, ignorując m.in. znaki STOP i przejeżdżając przez rondo  w Rzymsku "pod prąd".


Po kilkunastu minutach uciekający samochód wjechał na teren powiatu sieradzkiego. Tu do pościgu dołączył nieoznakowany radiowóz z komisariatu w Warcie.


- Opel jechał w kierunku Sieradza, cały czas zajeżdżając radiowozom drogę. Na ulicy Wojska Polskiego w Sieradzu do pościgu dołączył radiowóz sieradzkiej drogówki. Pościg kontynuowano ulicami Sieradza, a następnie obwodnicą miasta w kierunku Błaszek - relacjonuje Paweł Chojnowski - W pewnym momencie nieoznakowany radiowóz wyprzedził z lewej strony ściganego opla. Kierowca astry uderzył w wyprzedzający go radiowóz, chcąc go zepchnąć do rowu. Jednak to kierowca opla stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu.


W ten sposób policjantom udało się zatrzymać kierowcę opla i jadących z nim trzech pasażerów. Jak się okazało wszyscy byli mieszkańcami Łodzi. Szybko też wyszła na jaw przyczyna ich ucieczki, bowiem okazało się, że za kierownicą astry siedział 19-latek, poszukiwany listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Łodzi. Ponadto mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i prawdopodobnie prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.


Listem gończym poszukiwany był także 26-letni pasażer, który ma do odbycia kilkuletnią karę pozbawienia wolności orzeczoną przez sąd. Obaj poszukiwaniu mężczyźni trafili do aresztu w Sieradzu.


19-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego zakazu, ponadto odpowie za łamanie przepisów ruchu drogowego, a także najprawdopodobniej za prowadzeniem pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

foto:mat.policji

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja