Gm.Turek: Kolorowe wieńce, wiele pyszności oraz muzyki podczas dożynek w Chlebowie

Chwilowa ulewa nie przeszkodziła mieszkańcom gminy i miasta uczestniczyć w Gminno- Miejsko- Parafialnych Dożynkach, które w tym roku odbyły się w Chlebowie. Uroczystość zorganizowana była wspaniale. Było pysznie, kolorowo i tanecznie. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych oraz dla miłośników motoryzacji.

Dożynki Gminno- Miejsko Parafialne odbyły się w niedzielę, 27 sierpnia w Chlebowie. Przemarsz korowodu dożynkowego na plac uroczystości prowadziła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku pod batutą Eugeniusza Grzelaka, która towarzyszyła uczestnikom do samego końca wydarzenia. W Chlebowie odbyła się Msza Święta Dziękczynna, podczas której podziękowano za tegoroczne plony.


Część oficjalna i obrzędowa uroczystości dożynkowych odbyła się z udziałem zespołu folklorystycznego „Dobroń z Dobrowia”. odnoszącego sukcesy nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. 


Podczas wystąpień okolicznościowych zawód sprawiła pogoda. Ogromna ulewa zmusiła do przerwania uroczystości. Na szczęście nie trwała ona długo i nie zepsuła nikomu dobrego nastroju.


W tym roku starościną dożynek została Małgorzata Kurzawa z Turku, natomiast starostą Stanisław Staszak z Kalinowej. To właśnie oni przekazali chleb i kosz z owocami gospodarzom wydarzenia. Następnie wszyscy wspólnie podzielili się chlebem.


Tradycją jest, iż podczas dożynek wybiera się najpiękniejszy wieniec. Tym razem to dzieła z Grabieńca i Chlebowa będą reprezentować gminę i miasto w Kolnicy już za tydzień.


Wiele pysznych emocji nie tyko wśród oceniających, ale także wśród obecnych na dożynkach budził konkurs na „Najciekawsze sołeckie, działkowe lub osiedlowe stoisko dożynkowe”. Z całą pewnością każde z nich zasługiwało na wyróżnienie i wyglądało nie tylko pięknie, ale i smacznie.


Część artystyczną rozpoczęły rezolutne i zdolne dzieci ze szkoły w Chlebowie, a zaraz po nich uczestnicy dożynek mogli bawić się wraz z zespołem Progress.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja