Zapraszamy na rekonstrukcję historyczną

Już jutro będziemy mieli okazję uczestniczyć w wielkim widowisku historycznym. Miejscem walki o godność, ojczyznę i najbliższych będzie Park im. Żerminy Składkowskiej w Turku. 

2 września będziemy mieli okazje podziwiać rekonstrukcję historyczną wydarzeń z lat 1939-1945 w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jak kiedyś walczyli nasi rodacy zobaczymy w turkowskim parku o godzinie 16.00.


Tego dnia obchodzimy rocznicę II wojny światowej. Dla wszystkich Polaków ta rocznica jest istotnym wydarzeniem, które uchodzi za jedno z ważniejszych w historii naszego kraju. Właśnie dlatego Automobil Klub przy współudziale miasta, starostwa i Miejskiego Domu Kultury w Turku organizują rekonstrukcje historyczną o której mowa.


Należy nadmienić, że głównym inicjatorem przedsięwzięcia jest Robert Stolarek, aktywny uczestnik wszelkich rekonstrukcji odbywających się na terenie całego kraju. Gromadzi on wszelkie rzeczy i pasjonuje się pojazdami związanymi z historią. Jego pojazdy i kostiumy były wykorzystywane w wielu produkcjach filmowych.


Przypominamy, że I rekonstrukcja miała miejsce w ubiegłym roku koło Poczty Polskiej w Turku i dotyczyła wydarzeń z naszego miasta. Wówczas publiczność nie zawiodła, a scena oddawała prawdę i emocje. Również w tym roku możemy spodziewać się spektakularnego wydarzenia, na które zapraszamy wszystkich turkowian.


Niech będzie to dla nas nowa forma uczczenia tej wyjątkowej rocznicy.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja