W deszczu upamiętnili rocznicę wybuchu II wojny światowej

W całej Polsce odbywają się dzisiaj uroczystości upamiętniające jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń naszego państwa. Również mieszkańcy Turku i okolic wspominali historię. 1 września przypada rocznica wybuchu II wojny światowej. 

Uroczystości upamiętniające 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej rozpoczęły się mszą świętą w intencji ofiar. Uczestnicy dzisiejszego święta zebrali się w kościele pw.NSPJ w Turku, gdzie oddali się modlitwie.


Druga część uroczystości miała miejsce pod pomnikiem „Nigdy więcej wojny”, gdzie przy dźwiękach syren oddano hołd bohaterom II wojny światowej.


Po odegraniu hymnu państwowego przez orkiestrę Ochotniczej Straży pożarnej w Turku przywitano przybyłych gości.


W dowód pamięci i szacunku młodzież działająca przy Miejskim Domu Kultury w Turku przybliżyła atmosferę września 1939 roku. Wzruszający i pełen informacji występ dały Aleksandra Winiarska, Daria Olas, Inga Dawicka, Klaudia Gardzielik i i Justyna Laskowska.


Delegacje z terenu całego powiatu tureckiego złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem. a na koniec orkiestra odegrała „Warszawiankę”.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja