W takich warunkach można pracować - czyli oddział chirurgii na miarę XXI wieku otwarty

Potrzebne było blisko 3 mln 965 tys. zł z budżetu powiatu tureckiego oraz 198 tys. zł wsparcia finansowego od lokalnych sponsorów, aby w turkowskim szpitalu mógł powstać oddział chirurgii ogólnej na miarę XXI wieku. Oficjalne otwarcie oddziału z wyposażeniem odbyło się w czwartek, 7 września z udziałem władz samorządowych, personelu szpitala oraz przedsiębiorców i zaproszonych gości.

Zebranych przywitał jeszcze rezydujący dyrektor placówki - Dawid Klecha. Wśród kadry lekarskiej wymienił  prof. dr hab. Adama Dzikiego, chirurga i proktologa, z którego wiedzy i umiejętności  będzie można już niebawem skorzystać m.in. w Turku.

- Była to droga długa, kreta i wyboista – ocenił czas remontu i przygotowań oddziału dyrektor Dawid Klecha.

- Cieszę się, ze udało nam się dojść do finału – mówił Mariusz Seńko starosta turecki, przypominając, ze na początku kadencji zapewniał, że celem zarządu była poprawa infrastruktury szpitalnej. Ze względu na to, że szpital jest żywym organizmem, wprowadzenie zmian technicznych wymagało reżimu i dobrego przygotowania technicznego nie zaburzając pracy pozostałych oddziałów szpitalnych.

W planach starostwa jest modernizacja kolejnych rozdziałów, szpital posiada niezbędną dokumentację, a obecnie trwa rozpisywanie przetargów, dlatego czas realizacji będzie już krótszy.

- Zależało  i zależy nam na  tym, aby pacjenci mogli leczyć się w dobrych warunkach i normalnych standardach  - mówił starosta.

Docelowo na nowym oddziale, który mieści się na parterze może przebywać 26 pacjentów. Nowoczesne i przestronne sale wyposażone są w łazienki typu studio. Według informacji kierownika oddziału chirurgii Grzegorza Olczyka pacjenci wraz z personelem docelowo w nowych realiach znajdą się w ciągu dwóch tygodni.

Podczas otwarcia wielokrotnie wspomniano o zaangażowaniu i wsparciu finansowym lokalnych przedsiębiorców, którzy przekazali na rzecz szpitala dotacje, a byli to: Sun Garden - 90.000 zł, Andrzej Opłatek – 90.000 zł, Elektrokabel - 10.000 zł, Davpol – 3.000 zł, Ambro Logistics –2.000zł , Alexas- 5.000 zł, Drewtur – 2.000 zł, Violetta i Marek Sawiccy – 1.000 zł.

Jak poinformował starosta Mariusz Seńko w szpitalu w Turku już niebawem rozpoczną się remonty kolejnych oddziałów - ortopedycznego i wewnętrznego.

- Jest wsparcie pierwszych samorządów gminnych, które chcą zaangażować i przeznaczyć środki z budżetów na działania w szpitalu, gdyż służy on mieszkańcom całego powiatu  - mówił starosta - Pierwsza gmina, która oficjalnie zadeklarowała przekazanie kwoty w wysokości 40 tys. zł to gmina Przykona, ale mamy także informacje o kolejnych.

Podczas zwiedzania nowego oddziału nie sposób było nie docenić  jego nowoczesny wyglądu i eleganckiego standardu.

- W takich warunkach to można pracować – mówiły pielęgniarki o swoim nowym miejscu pracy.

Z kolei prof. Adam Dziki nie tylko zapewnił opiekę nad pacjentami w Turku, ale zauważył, że takie warunki, jakie są dzisiaj stworzone najważniejsze są dla pacjentów.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Oddział chirurgii na miarę XXI wieku otwarty
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja