Dobra: Wszyscy jesteśmy „Tacy Sami”, czyli Festyn Rekreacyjny w DPS

„Domu nie tworzą mury, lecz ludzie”. Słowa te doskonale sprawdzają się w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Pracują tam wrażliwi, wyrozumiali opiekunowie, którzy pomagają podopiecznym z pasją i talentami, które posiadają wbrew opinii wielu osób. Wszyscy razem tworzą wspólny dom, który wypełnił się wczoraj, tj. 13 września śmiechem i zabawą. 

Za nami kolejny Festyn Rekreacyjny pod hasłem „Tacy Sami”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Domu Pomocy Społecznej „Razem”, partnerem natomiast Dom Pomocy Społecznej w Skęczniewie. Impreza odbywa się każdego roku i zawsze zaskakuje. Najbardziej jednak cieszyć należy się z integracji, miłej atmosfery i pięknego miejsca przynoszącego spokój.


- Chcemy w swojej pracy pokazać, że osoby chore psychicznie to osoby które stanowią grupę zaliczoną do wykluczenia społecznego. Większość osób, które nie ma do czynienia i nie zna zakresu choroby psychicznej najczęściej chciałaby te osoby zamknąć, odizolować. Bo się boimy, bo są niebezpieczne. Tak naprawdę my ciągle w swojej pracy chcemy pokazywać, że są to osoby niezmiernie wartościowe, które po bliższej klimatyzacji, jak się okazuje są często artystami, są uzdolnieni muzycznie, poetami sportowcami- mówiła dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie Sylwie Kamińska- Tereszkiewicz.


W spotkaniu udział wzięło 16 zaprzyjaźnionych ośrodków, z których przyjechali podopieczni z opiekunami. Specjalnie dla nich zorganizowano wiele niespodzianek. Jedną z nich były regaty na jeziorze i konkurs malarski. Wiele emocji budził pokaz mody w którym swoje umiejętności zaprezentowali zarówno gospodarze, jak i goście.


Po kolacji uczestnicy zabawy otrzymali upominki, a na sam koniec wszyscy wspólnie zasiedli przy ognisku delektując się kiełbaskami. Należy nadmienić, że podczas trwania festynu mieliśmy okazję oglądać wystawę prac mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie.


Więcej o wydarzeniu w Ale Radio.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja