Droga pożarowa to nie parking

Nawet najlepiej wykonane drogi pożarowe do budynków nie będą spełniały swojej funkcji w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, jeśli kierujący pojazdami będą je traktować jako dodatkowy parking. Źle zaparkowane samochód to dłuższy dojazd strażaków i innych służb ratowniczych. To czas, który może decydować o życiu lub śmierci.

Sytuacja blokowania takiej drogi w naszym mieście ma miejsce na ul. Łąkowej 4 przy budynku Wydziału Geodezji i Kartografii. Jest to droga pożarowa należącą do SP ZOZ w Turku.
Większość dróg pożarowych oznaczonych jest za pomocą znaków B-36 i "droga pożarowa". Tak jest również w przypadku drogi na ul. Łąkowej 4.


Nieprawidłowe zaparkowanie samochodu może nas wiele kosztować. Po pierwsze mandat za złe parkowanie, po drugie punkty karne.  Jeżeli będziemy w samochodzie to otrzymamy mandat od ręki, w przeciwnym wypadku możemy zastać wezwanie za wycieraczką samochodu. Wówczas należy zgłosić się we wskazane miejsce, jeśli tego nie uczynimy zostanie przeciwko kierującemu skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Turku.


Ponadto w przypadku pożaru właściciel auta może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za utrudnienie prowadzenia działań ratowniczych, co zagrożone jest karą aresztu, grzywny (do 5000 zł) albo nagany.


Apelujemy, aby niezastawiać dróg pożarowych. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja