Harcerski start

30 września harcerze z powiatu tureckiego spotkali się na Harcerskim Starcie aby wspólnie  rozpocząć nowy rok harcerski. W przepiękne sobotnie przedpołudnie w turkowskim lesie spotkali się harcerze reprezentujący następujące  drużyny: 58 Wielopoziomową Drużynę Harcerską „Rivendel” działającą przy Gimnazjum nr 1 w Turku, 12 Drużynę Harcerską „Iskry” z Malanowa, 16 Drużynę Harcerską „Szare Wilki” przy Gimnazjum nr 2 w Turku, 2 Gromadę Zuchową „Tęczowe Gumisie” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Turku, 15 Drużynę Harcerską „Stonoga” z Władysławowa, 8 Drużynę Harcerską Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Turku, 7 Gromadę Zuchową „Leśne Skrzaty” z Władysławowa, 5 Drużynę Harcerską „Cztery Żywioły” z Władysłaowa, Próbną Drużynę Harcerskę z Władysławowa oraz Próbną Drużynę Harcerską i Gromadę Zuchową z Tokar. 

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym apelem, podczas którego komendant Komendy Hufca ZHP Turek phm. Robert Chmielewski wręczył odznaczenia oraz sznury funkcyjne.
Na uczestników czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była gra terenowa na terenie lasu. Tym razem przenieśliśmy się w świat starej baśni – Pinokio. Harcerze bardzo się starali aby drewniana kukiełka przemieniła się w prawdziwego chłopca. Na swej drodze spotkali Gepetta, który podzielił się swą wiedzą dotyczącą drzew, strasznego Ogniożercę, w którego teatrze musieli wykazać się wiedzą i odpowiedzieć na wiele pytań. Trafili również do Karczmy pod Czerwonym Rakiem, gdzie kelner przeprowadzał test węchu, przebiegły Kot wywiódł ich na Pole Cudów a Mały Ludzik sprawdzał wiedzę dotyczącą baśni.  


W nagrodę za wzorowe zaliczenie zadań i uratowanie Pinokia na harcerzy czekała grochówka.  Zapłonęło również prawdziwe harcerskie ognisko. Naładowani nową energią rozpoczynamy kolejny rok harcerskiej pracy. Czuwaj!

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja