Brudzew: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński o swojej miłości do książek

Lubią podróże, ludzi ale najbardziej kochają książki. Nie poprzestają na czytaniu. Oboje piszą. Pierwsze swoje dzieła wydali stosunkowo późno, jednak było warto. O swoich doświadczeniach, pasji i oczywiście miłości do lektur Maria Ulatowska i Jacek Skowroński opowiedzieli w Brudzewie.

Dzisiaj, tj. 10 października odbyło się Spotkanie Autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim.


Do Biblioteki Publicznej Gminy Brudzew przybyli miłośnicy książek, którzy zapragnęli dowiedzieć się więcej na temat powstawania dzieł gości oraz ich samych.


-Razem piszemy od trzech lat. Wyszły już cztery nasze wspólne książki, piąta wychodzi na początku roku. Już jest w wydawnictwie i podlega obróbce redakcyjnej, a szóstą właśnie piszemy- mówiła Maria Ulatowska.


Pierwsza książka autorki to „Sosnowe dziedzictwo”. Jak usłyszeliśmy powstała ona całkiem przypadkiem. Po przejściu na wcześniejszą emeryturę Pani Maria zaczęła robić wszystko, na co wcześniej nie miała czasu. Najlepszą rozrywką było dla niej czytanie książek, co szybko przerodziło się w samo pisanie.


-Pisarzem zostałem stosunkowo niedawno, a na drodze zawsze stał a to mój charakter osobisty albo życiowe szczęście. Charakter sprowadzał się do tego, że nosiło mnie po różnych ciekawych miejscach, nie mogłem dłużej usiedzieć za biurkiem, no a praca nad książką to jest wiele miesięcy. Życiowe szczęście nie ukrywam pomagało- zabrał głos Jacek Skowroński.


Goście opowiedzieli nie tylko o tym, jak powstawały ich pierwsze książki, ale również przedstawili kulisy swego życia i znajomości. Było co opowiadać, a obecni na spotkaniu zagłębili się w przedstawiane historie.


Pełne ciekawych anegdot, humoru i pokory wypowiedzi sprawiły, że gości słuchało się z wielkim zaciekawienie. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mieli okazję spotkać się z kolejnymi twórcami cudownych książek.


Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Książka, ach to ty! Animacja czytelnictwa po brudzewsku”. W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod nazwą Partnerstwo dla książki. Organizatorem tego wyjątkowego przedsięwzięcia jest Biblioteka Publiczna Gminy Brudzew. Partnerem w projekcie jest Stowarzyszenie Klubu Brudzewianki.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja