Wideo: Finalista Masterchef docenił dania mieszkańców Dziadowice Folwark

Pyszny, muzyczny oraz obfitujący w niespodzianki. Właśnie taki był Festyn Tradycji Regionalnej który odbył się w niedzielę, 24 lipca w miejscowości Dziadowice Folwark. Na specjalne zaproszenie organizatorów odpowiedział finalista Masterchef, Adam Kozanecki, który zaprezentował wszystkim swój talent kulinarny.

W tym roku festyn przybrał szczególny charakter ponieważ organizatorzy zostali również gospodarzami gminnego konkursu kulinarnego „Nasze jadło”, który rok rocznie organizowany jest przez Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie. Gościem specjalnym festynu był finalista programu Masterchef, Adam Kozanecki. Został on nie tylko przewodniczącym jury oceniając regionalne potrawy, ale również zaprezentował przybyłym swoje umiejętności kulinarne przyrządzając pyszną potrawę z kaszy.


-Również przymierzam się do konkursu i również wykorzystam dzisiaj kaszę do dania, którym będę częstował. Będzie to trochę lasu, ponieważ jednym ze składników będą kurki, które zbieraliśmy dzisiaj rano, do  tego kasza biała gryczana, trochę chili, oczywiście lubczyk, nie może też zabraknąć naci selera. Będzie naprawdę dobrze- mówił Adam Kozanecki przed oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu kulinarnego.


W tym roku przewodniczącym jury był specjalny gość Adam Kozanecki. W podjęciu decyzji pomagali kucharzowi Sławomir Prentczyński, Marzanna Szczap oraz Małgorzata Przygońska. Smakosze dokonali degustacji 10 potraw przygotowanych przez sołectwa Czachulec Stary, Malanów, Miłaczew, Dziadowice Folwark i Targówka. Pod uwagę brano smak, oryginalność oraz estetykę podania. Oceniający mieli trudny orzech do zgryzienia bowiem zaprezentowana dania były naprawdę pyszne.


-Dania były do siebie zbliżone. Jakieś składniki odróżniały jedno danie od drugiego, ale jedna kompozycja dań, które zostały nam dzisiaj zaprezentowane wyróżniała się szczególnie, dlatego stwierdziliśmy, że wygra- podsumował degustację przewodniczący jury.


Ostatecznie nagrodę główną przyznano sołectwu Dziadowice Folwark, natomiast nagrodę publiczności otrzymali reprezentanci sołectwa Targówka. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz gratulacje.
Wyróżnienia z sołectwa Malanów, Czachulec Stary, Miłaczew, Dziadowice oraz Targówka.


Oprócz pysznych atrakcji organizatorzy przygotowali dla uczestników festynu wiele innych atrakcji. Na scenie wystąpiły zespoły Jarzębinki, Tradycja, Akcent oraz Akord. Oprócz tego dużą dawkę pozytywnych emocji przekazał publiczności Kabaret Niechcice. Wielu zwolenników zyskała również loteria fantowa. Na zakończenie zabawy odbyła się dyskoteka, która trwała do późnych godzin wieczornych. Organizatorami Festynu Tradycji Regionalnej byli Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, Stowarzyszenie Folwarczanie, Gmina Malanów i Starostwo Powiatowe w Turku.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Finalista Masterchef docenił dania mieszkańców Dziadowice Folwark
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja