Uratowali tonących. Nagrodzeni za bohaterską postawę

st. str. Dawid Bartosik z KP PSP Turek,  Tomasz Jakubowski – nauczyciel z ZST w Kaczkach Średnich i druh Adrian Ziółkowski z OSP Licheń  to bohaterowie minionego sezonu letniego. Podczas wypoczynku nad wodami powiatu i regionu uratowali życie topiącym się osobom.

Odwaga i bohaterskość zostały zauważone i docenione przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego  PSP oraz Komendanta  Powiatowego PSP w Turku. W poniedziałek, 23 października w komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Turku mężczyźni zostali nagrodzeni specjalnymi podziękowaniami oraz otrzymali gratulacje.

1 sierpnia tego roku podczas wypoczynku nad zbiornikiem Bogdałów mężczyźni z powiatu tureckiego st. str. Dawid Bartosik z KP PSP Turek i Tomasz Jakubowski – nauczyciel z ZST w Kaczkach Średnich zauważyli topiącą się kobietę. Natychmiast ruszyli z pomocą, pomimo tego, że na plaży wypoczywało wielu turystów.

Podobnie zareagował druh Adrian Ziółkowski z OSP Licheń, który uratował tonących z wywróconej łódki.

Listy gratulacyjne wręczyli Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – mł. bryg. Arkadiusz Przybyła oraz Komendant  Powiatowy PSP w Turku- st. bryg. Dariusz Stasiak.

Okolicznościowe nagrody wręczyli także Krzysztof Świerk – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kaczkach Średnich oraz Józef Ścibor Prezes Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Turku.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja