Kawęczyn: Program Rewitalizacji w gminie rozpoczęty

Do programu rewitalizacji przystąpiła kolejna gmina. Tym razem o środki na renowację oraz polepszenie egzystencji mieszkańców stara się Kawęczyn. O szczegółach przedsięwzięcia mieliśmy okazję dowiedzieć się podczas ostatniej sesji Rady Gminy, kiedy to radni uchwalili Program Rewitalizacji.

Rewitalizacja na TAK
Jak  czytamy w podjętej przez radnych uchwale „Rewitalizacja według wytycznych, to kompleksowy proces wyprowadzania obszarów zdegradowanych ze stanu kryzysowego
poprzez działania całościowe (powiązane wzajemnie przedsięwzięcia obejmujące kwestie społeczne oraz gospodarcze lub przestrzenno- funkcjonalne lub techniczne lub środowiskowe),  integrujące interwencję na rzecz społeczności lokalnej, przestrzeni i lokalnej gospodarki, skoncentrowane terytorialnie i prowadzone w sposób zaplanowany oraz zintegrowany poprzez program rewitalizacji.
Program Rewitalizacji dla Gminy Kawęczyn na lala 2017-2023 opracowany został w oparciu o analizy, na podstawie których opracowano diagnozę potrzeb, która obejmuje szeroki zakres problemów i potencjałów charakteryzujący obszar rewitalizacji. Podstawą analiz były nie tylko dane ilościowe, ale także wyniki badań jakościowych: spotkań warsztatowych oraz ankietyzacji społeczeństwa.
Program Rewitalizacji na lata 2017- 2023 będzie stanowił niezbędny dokument, umożliwiający ubieganie się o środku unijne w ramach programów związanych w perspektywie finansowej 2014- 2020.”


Inwestujmy w społeczeństwo
O tym czym dokładnie jest rewitalizacja, jakie są jej cele oraz jak wyglądać ma na terenie gminy Kawęczyn opowiedział przedstawiciel firmy Remedis SA Bartosz Baranowski.


Obszar rewitalizacji obejmował będzie sołectwa Chocim, Głuchów, Kawęczyn, Młodzianów oraz Tokary Pierwsze. Niniejszy obszar o łącznej powierzchni 496,85 ha zamieszkuje 1.607 mieszkańców.


Projekty, które wzięto pod uwagę to organizacja imprez integracyjnych dla mieszkańców, spotkania kulturalne dla seniorów, działania wspierające seniorów do udziału w świecie „ery internetu”, integracja osób niepełnosprawnych domu samopomocy w Młodzianowie, wsparcie przedsiębiorczości, przystosowanie istniejącego obiektu starej szkoły w Tokarach Pierwszych na potrzeby osób starszych oraz stworzenie przestrzeni dla realizacji wydarzeń kulturalnych na ternie biblioteki w Tokarach Pierwszych i jednocześnie przygotowanie mieszkania dla samotnej łatki.


Szacunkowa wartość wyżej wymienionych przedsięwzięć wyselekcjonowanych za pomocą współpracy z mieszkańcami gminy wyniesie 5.420.000.00 zł.


Jeśli mowa o projektach uzupełniających wymienić możemy organizację sportowych półkolonii letnich dla drużyn sportów pożarniczych OSP w Głuchowie, piknik integracyjno- pokoleniowy dla seniorów i młodzieży w sołectwie Chocim, działania na rzecz stworzenia strefy inwestycyjnej, rewitalizacja sali wiejskiej we wsi Tokary Pierwsze, poprawa bezpieczeństwa oraz podniesienie bezpieczeństwa otoczenia kościoła pw.św.Andrzeja Apostoła w Tokarach Pierwszych.


Szacunkowa wartość przedsięwzięć i projektów uzupełniających wyniesie 2.950.000,00 zł.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja