Władysławów: Strażacy dostarczyli prąd i uratowali życie

Dla niektórych osób, takich jak mieszkanka Russoscic (gmina Władysławów), brak prądu oznacza zagrożenie życia. Na szczęście można liczyć na pomoc strażaków.

W czwartkowy wieczór przez kilka godzin mieszkańcy części powiatu tureckiego odcięci byli od prądu. Awaria energetyczna sprawiła, że nie działały żadne urządzenia – nie tylko lodówki czy telewizory, ale także aparatura medyczna.

Kiedy okazało się, że przerwa w dostawie prądu będzie długa życie mieszkanki Russocic, oddychającej za pomocą respiratora, znalazło się w niebezpieczeństwie. Podczas przedłużającej się awarii rozładowały się akumulatory w respiratorze i kobieta zaczęła się dusić.

Z pomocą przybyli strażacy ochotnicy z Władysławowa, którzy dostarczyli agregat. Dzięki temu opanowano sytuację i uratowano życie.


Fot. Fb/OSP Władysławów

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja