„Żyj świadomie, bez przemocy”, czyli wspólny wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży

W dniu 1 grudnia 2017r. tj. piątek odbył się wspólny wyjazd integracyjny dzieci i młodzieży w ramach projektu pn. „Żyj świadomie, bez przemocy”, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zorganizowany przez zespół projektowy MOPS w Turku.  

Miejscem docelowym był Multikino Helios w Kaliszu, gdzie obejrzeliśmy film pod tytułem TARAPATY, który opowiadał o przyjaźni, przygodzie i umiejętności poradzenia sobie w każdej sytuacji. Oprócz tego mieliśmy możliwość spróbowania wspinaczki w Centrum Wspinaczkowe Blokoblisko oraz  zabawy na Kręgielni na terenie Aqaparku.


Wyjazd został zorganizowany dla grupy – 40 osobowej + 4 opiekunów, były to dzieci uczestniczące w poszczególnych działania w projekcie tj. wakacje na osiedlu, happening promujący działania w projekcie, warsztaty copoeira, gra uliczna, warsztaty umiejętności życiowych, weekend ze specjalistą czy promocji wolontariatu. Po całym dniu atrakcji i słusznym posiłku, dzieci wraz z opiekunami wróciły całe i zdrowe do swoich domów.


Zespól projektowy dziękują opiekunom ze szkół tj. paniom Małgorzacie Bulskiej pedagog szkolny SP 5 budynek B, Elżbiecie Nowakowskiej SP 1 budynek B oraz Małgorzacie Sztrymer MOPS w Turku.
 

Koordynator projektu:
Elżbieta Piąstka
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja