Pisarka Agnieszka Frączek gościem w SP1. Biblioteka szkolna powiększyła grono czytelników

W Szkole Podstawowej nr 1 w Turku odbyła się wspaniałą uroczystość. Najmłodsi uczniowie dołączyli do grona czytelników szkolnych. W wydarzeniu uczestniczyła pisarka Agnieszka Frączek, która dodała maluchom otuchy i zapewniła, że czytanie jest dobre.

Uroczystość odbyła się 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Jak co roku z tej okazji do placówki zapraszani są znamienici goście. W tym roku była to Agnieszka Frączek, pisarka i językoznawca. Pani Agnieszka wydała około 80 książek, w których bawi, uczy i wzrusza czytelników. Jej książki są chętnie czytane nie tylko przez najmłodszych, ale znajdują sympatyków także wśród dorosłych. Podczas spotkania zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o tym, skąd czerpie pomysły do swoich książek.


Na koniec uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z pisarką, a zespół redakcyjny przeprowadził z nią wywiad. Do tego celu wykorzystany został sprzęt do rejestrowania dźwięków, zakupiony w ramach projektu „Bezpieczna+”.


Uczniowie otrzymali kolorowe czapeczki, dyplomy, albumy czytelnika, zakładki do książek.


W organizacji spotkania szkoła uzyskała wsparcie księgarni KiHTK z Żychlina oraz Rady Rodziców. Natomiast sprawny przebieg spotkania zapewniły prowadzące uczennice: Nadia Przygońska i Amelia Szuberska z kl. 6d. 


Przedsięwzięcie zostało przygotowane zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany przez bibliotekę szkolną w bieżącym roku.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja