Władysławów: Jasełka „Jest taki dzień…”

Święta, to czas niezwykły …, czas magiczny…, czas dobroci…, refleksji, nad tym co ważne, istotne a zarazem niedoścignione.

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wystawianiem teatralnych przedstawień o narodzinach Chrystusa – tak zwanych jasełek. Są one wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich.

Dnia 19 grudnia 2017roku odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców klasy Ia i Ic. Ten uroczysty wieczór uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Maleńka miłość” i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Jeszcze raz 20 grudnia 2017roku dzieci mogły uświetnić spotkanie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we Władysławowie swoim przepięknym przedstawieniem jasełkowym. Dzieci starały się, aby jak najlepiej zagrać swoją rolę, ponieważ  to co mogą dać drugiemu człowiekowi  to radość i serce w tak niezwykły czas.
 

Ewa Szczecińska
Renata Świątczak
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja