Władysławów: Zarząd z absolutorium. Działalność jednostki w Chylinie podsumowana

14 stycznia druhny i druhowie z Chylina wzięli udział w walnym zebraniu sprawozdawczym. Podczas spotkania przedstawiono działania podjęte w roku 2017 oraz sprawozdanie finansowe. Najbardziej zasłużeni dla jednostki działacze zostali tego dnia nagrodzeni.

Przewodniczącym spotkania został Mirosław Mazurek. Po wybraniu komisji uchwał i wniosków oraz komisji mandatowej przedstawiono sprawozdanie z działalności jednostki.

W roku minionym strażacy z jednostki OSP Chylin wyjeżdżali do zdarzeń 15 razy. Oprócz pomocy poszkodowanym druhowie podejmowali szereg inicjatyw na rzecz społeczności lokalnej. Wśród zorganizowanych przedsięwzięć można wymienić między innymi Dzień Kobiet, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Halowej Piłki Nożnej, ćwiczenia ratownictwa technicznego czy szereg działań prewencyjnych i szkoleniowych.

W roku 2017 dochody wyniosły łącznie 251 159, 16 zł., wydatki natomiast 238 395,02zł. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na zakup sprzętu i umundurowania strażackiego. Resztę kwoty spożytkowano na imprezy i uroczystości, koszty administracyjne oraz inwestycje i remonty.

Zarząd otrzymał absolutorium za rok 2017, a osoby najbardziej zasłużone otrzymały tego dnia podziękowania. Zarząd wyraził również uznanie dla włodarzy gminy, którzy przeznaczyli pieniądze na nowy wóz dla OSP.

Jednym z punktów programu były przemówienia. Głos zabrali zaproszeni goście w tym między innymi radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak.

-Osiągnięcia Waszej Jednostki w minionym roku były możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu Zarządu, a przede wszystkim Waszemu-Drodzy Druhowie poświęceniu i profesjonalizmowi w działaniu na rzecz ochrony życia i mienia- mówił radny.

Podczas zebrania odbyła się zbiórka pieniędzy na operację serca nienarodzonego Michałka z okolic Tuliszkowa. Chłopiec ma zespół Falltona, a jedyną szansą, aby mógł żyć jest operacja w klinice położniczej w Niemczech. Kwota przekracza możliwości rodziców, a operacja ma odbyć się już w marcu.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja