Wakacje w MDK już na półmetku

W Miejskim Domu Kultury wiele działo się przez ten miesiąc. Wakacyjne zajęcia cieszące się niesłabnącym powodzeniem odbywały się MDK w każdym tygodniu.

Kreatywne zajęcia muzyczne, plastyczne, fotograficzne , taneczne pozwoliły dzieciom i rodzicom aktywnie i twórczo spędzić czas. Dzieci z kartonowych pudeł wyczarowały pojazdy marzeń, którymi chciałyby podróżować podczas wakacji. Inną formą plastyczną , którą wykorzystano podczas zajęć była masa solna, nie gotowa, ale przygotowywana przez dzieci własnorącznie.

Dzieci tworzyły też piekną bizuterię z naturalnych materiałów i surowców. Wspólnie z rodzicami wyruszyły tez w kosmos szukać przygody. FOTOMOLIKI mogły zgłębić tajniki fotografii czarno-białej. Na " Taneczna karuzelę" - zajęcia nauki tańca współczesnego również przybywały zainteresowane osoby lubiące tę formę ekspresji. Kino TUR swoja ofertę skierowało tez w stronę najmłodszych, wypoczywających w mieście. W każdy czwartek dzieci mogły oglądać polskie bajki animowane. Dodatkowo 26 lipca nieco starsza widownia już po raz XIII mogła uczesniczyć w plenerowej projekcji filmów w plenerze. Miesiąc sierpień w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się od zajęć wakacyjnych pt.: T jak TUWIM". Przybyłym na zajęcia dzieciom przybliżona została sylwetka Juliana Tuwima. Dzieci zapoznały się z twórczością poety, wysłuchały wierszy tj. „Abecadło”, „O panu Tralalińskim”, „Lokomotywa”," O Grzesiu Kłamczuchu", " Ptasia audycja". z każdym z nich kolejno związane było zadanie, jakie dla najmłodszych przygotowano. I tak: dzieci bawiły się w kalambury, grały w dobble, układały historyjki obrazkowe, szukały ptaków, które rozfrunęły się po sali , by kolejno mogły wrócić do ptasiej audycji, malowały wagony lokomotywy, rozwiązywały krzyżówkę, składały list Grzesia z wiersza, ćwiczyły wymowę trudnych polskich słów, itp. Na zajęciach dobrze bawiły się nie tylko dzieci ale i rodzice. Dla wszystkich były źródłem radości, dobrej zabawy i zaangażowania.

Zapraszamy na kolejne zajęcia do MDK -w sierpniu również będzie się dużo działo!

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja